Güncel olmayan bir tarayıcı kullanıyorsunuz. Daha hızlı, daha güvenli bir gezinme deneyimi için bugün ücretsiz olarak yükseltin.

Yükleniyor...

Seyahat Acentemizle En İyi Destinasyonların Keyfini Çıkarın

Dünyayı Bizimle Keşfedin

Profesyonel Seyahat Uzmanlarından oluşan bir ekip

Deneyimlerimize Güvenin

Bir Sonraki Tatil Seyahatinizi Bizimle Oluşturun

Turunuzu Oluşturalım

Kurumsal Etkinlikler

Bir etkinliği gerçekten unutulmaz kılmanın farkı ay-rıntılardadır. Bright Turizm ve Organizasyon; teşvik programları, ürün lansmanları, satış ve pazarlama toplantıları, konferanslar ve daha fazlası için Bütüncül Toplantı ve Hizmet yönetimi sunar.

Bireysel Etkinlikler

Bright Turizm ve Organizasyon, Şirket yetkililerinin bireysel olarak planladıkları seyahatlerinde de yanı-nızda. İş amaçlı bireysel Yurt içi ve Yurt dışı iş gezile-rinde, etkinlik, kongre, seminer ve fuar katılımlarında ihtiyaç duyulacak tüm aşamalarında hizmet sunar.

Kreatif

Bright Turizm ve Organizasyon ile gerçekleştirilen etkinliklerinizde markanızın veya etkinliğinizin ne anlatmak istediğini ve anlatılanları kimlerin, ne şe-kilde duymasını istediğiniz belirlenir ve hedefinize uygun etkinlik strateji oluşturulur

Umuma Mahsus 2023 Pasaport Harçları

Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaportları harç ücretinden muaftır.

Not: Münferit ve müşterek pasaportlarda, pasaportta kayıtlı her kişi için ayrı ayrı harç alınmaktadır. Refakatte kayıtlı 7 yaşından küçük çocuklardan harç alınmıyor.
Süre uzatmaları da aynı miktarlarda harca tabi tutuluyor.
Yurt Dışı Çıkış Harçları

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile yurt dışına çıkış yapanlardan çıkış başına 150 TL harç alınmaktadır.
Harçtan muaf kişiler şunlardır:
Çıkış tarihi itibarıyla yurt dışında oturma izni bulunanlar,
7 yaşını doldurmamış olanlar,
Yurt dışına ticari amaçla sefer yapan kara, deniz, hava ve demiryolu toplu taşıma ve yük taşıma araçlarının mürettebatı.

  • Vize Başvuru Bilgileri

    Yurt dışına çıkmak için gerekli olan için vize için birçok konu hakkında bilgimiz olması beklenmektedir. Bright Turizm olarak bizde vize başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken bilgileri bir araya toplamaya çalıştık. Vize Başvuru Bilgileri; biz bilgileri güncel tutmaya çalışıyoruz, ancak buna rağmen değişikliklerle karşılaşmanız olasıdır. ülkemizde vize uygulamalarının ani ve sürekli olarak değişebilmesi, ilgili ülkenin konsolosluğu ve/veya büyükelçiliği ile irtibata geçmemizi de gerektiriyor. Bu nedenle vize başvurularından önce güncel bilgileri Elçilik, Konsolosluk, Aracı Kurum veya tarafımızdan teyid edilmesini öneririz.

  • Vize Başvurularında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

    Türkiye’de vize başvurusunda uygulanan kurallar, başvuru yapılan ülke tarafından belirlenmektedir. Her ülkenin vize başvurusu için uygulanması gereken prosedürler ve bu nedenle istenen dokümanlar farklılık gösteriyor. Tüm yurtdışı seyahatlerinde en az altı ay geçerli pasaport olmalıdır. Vize başvurunuzu yaparken, vize basılabilmesi nedeniyle geçerli pasaportunuzda boş sayfası bulunması gerekiyor. Müracaatı yaparken özellikle gidilecek ülkenin “Vize Formu” doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. Formunun mutlaka başvuru sahibi tarafından doldurulup imzalanması gerekiyor. Vize formu üzerindeki imza ile pasaporttaki imzanın karşılaştırılacağını unutmayalım! İlgili ülkenin istediği kriterlere uymanız, vize formu ve son halinizi yansıtan fotoğrafla başvurmanız gerekiyor. Özellikle eski tarihli bir pasaportta kullanılan fotoğrafın aynısını vize formu ile birlikte göndermemelisiniz. Vize alınırken verilen fotoğrafın maksimum bir yıl içerisinde hatta bazı ülkeler için altı ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. Dolayısıyla pasaportunuzu aldığını tarih eski ise fotoğrafınızın eski olduğu anlaşılır. Sonuç olarak vize başvurusunun reddedilmesine yol açıyor. Başvurunun kabulünden itibaren vize işlem süreleri, ilgili vize türüne ve başvuru yapılan ülkeye ve yoğunluğuna göre değişebiliyor. Vize başvurularınızı, seyahatlerinizden mümkün olduğu kadar önce yapmaya gayret etmelisiniz. Pasaportların geri veriliş sürelerinin özellikle bayram, sömestr, paskalya, fuar ve yılbaşı gibi yoğun Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Vize Blog İletişim dönemlerde daha da uzayabileceğini hatırlatalım. 18 yaş altı yalnız seyahat edecek çocuklar yanlarında yasal velilerinden noter onaylı muafakatname bulundurmalıdır. Sitemizde verilen bilgiler konusunda Bright Turizm ve ilgili ülkenin Türkiye’deki diplomatik temsilcilikleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  • Pasaport Almak İçin

    Hususi (Yeşil ) ve Hizmet (Gri) pasaport başvuruları 02.04.2018 tarihinden itibaren İl ve ilçe Nüfus Müdürlüklerinden yapılmaktadır. Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü internet sitesinde detaylı bilgiler ile başvuru için randevu sistemi bulunmaktadır. Yeni nesil pasaportlar da yenileme işlemi yapılmamaktadır. Bu nedenle pasaport süresi dolduğu takdirde yeni bir pasaport başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Pasaport randevuları aşağıdaki link üzerinden online olarak veya Alo 199 numaralı çağrı merkezinden randevu oluşturulmaktadır. www.nvi.gov.tr

Birinci Sınıf İzlenimlerSizi Bekliyor!

Acentemiz, gezginlere dünyanın her yerindeki destinasyonlarla çeşitli turlar ve geziler sunmaktadır. Hayalinizdeki turu bulmak için web sitemize göz atın!

Şimdi Tur Rezervasyonu Yapın